Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Votare la referendum in Germania
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Votare la referendum in Germania

buna seara,ma numesc emilia si as avea o intrebare in legatura cu referendumul si anume:in ce orase se poate vota in germania?.mentionez ca in acest moment ma aflu in germania la o distanta egala de urmatoarele mari orase:heilbron,manheim,heidelberg.aproximativ 60 km de fiecare.as dori din tot sufletul sa pot vota.va multumesc.
Puteti vota la Berlin unde e ambasada sau la Bonn si Munchen unde sunt consulate.
In Germania sectiile de votare vor fi la Berlin, Munchen, Hamburg, Sttutgart si Bonn.

[ link extern ]