avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Votare la referendum in Germania
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Votare la referendum in Germania

buna seara,ma numesc emilia si as avea o intrebare in legatura cu referendumul si anume:in ce orase se poate vota in germania?.mentionez ca in acest moment ma aflu in germania la o distanta egala de urmatoarele mari orase:heilbron,manheim,heidelberg.aproximativ 60 km de fiecare.as dori din tot sufletul sa pot vota.va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 11:56, 19 Iulie 2012
Puteti vota la Berlin unde e ambasada sau la Bonn si Munchen unde sunt consulate.
In Germania sectiile de votare vor fi la Berlin, Munchen, Hamburg, Sttutgart si Bonn.

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere succesiune! vasy2007 vasy2007 Buna seara am terminat acum 8 luni succesiunea unui teren de 3500mp si o casa ,impreuna cu fratii mei si mama ,tatal este decedat.In urma acestei succesiunu eu ... (vezi toată discuția)
Arestati in germania Alexandra950 Alexandra950 Acum 2 saptamani au fost. Arrestati 8 barbati in Germania dar nu stiu in ce ora sau fost arestati ,am primit un telefon il de la baiatul Meu si mia spus ca au ... (vezi toată discuția)