avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit ipotecar

nu mai pot plati ratele la credit ipotecar si suntem nevoiti sa renuntam.ce pasi trebuie urmati?
Cel mai recent răspuns: soraclaudiu , utilizator 22:53, 1 August 2012
Daca renunti casa va fi scoasa la licitatie, iar pentru diferenta care nu se recupereaza prin licitatie vei ramane in continuare debitor.
Cel mai indicat este sa incerci o intelegere cu banca, o reducere temporara a ratei sau ceva asemanator...
Incercati sa gasiti client sa preia casa si creditul
cine crezi ca preia o rata care in 2007 era de 800ron iar acum este in jur de 2600ron?si mai sunt inca 20 de ani?nimeni
Cum a crescut asa mult rata? Ce fel de dobanda are creditul? In ce moneda?
franci elvetieni.totusi nu imi poate spune nimeni ce pasi trebuiesc urmati?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sa renunt la apartament ipotecat ? halupacristina halupacristina Am facut un credit in franci elvetieni si ma intereseaza cum se procedeaza in situatia in care vreau sa renunt la apartament cu ipoteca pe el#-o. Creditul l-am ... (vezi toată discuția)
Executare anaf la casa cumparata cu credit de prima casa amales amales buna seara am cumparat o casa prin crditul de prima casa pret 56 mi de euro am dat avans si am platit ratele vreo 3 ani dar am ramas fara sercici si nu am mai ... (vezi toată discuția)
Francii elvetieni - credite cu probleme negulescucamelia negulescucamelia In 2007 am obtinut un credit in valoare de 25.000 de franci elvetieni fara ipoteca . La acea vreme, rata ce-mi revenea lunar echivala cu aproximativ 8 milioane ... (vezi toată discuția)