Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit ipotecar

nu mai pot plati ratele la credit ipotecar si suntem nevoiti sa renuntam.ce pasi trebuie urmati?
Daca renunti casa va fi scoasa la licitatie, iar pentru diferenta care nu se recupereaza prin licitatie vei ramane in continuare debitor.
Cel mai indicat este sa incerci o intelegere cu banca, o reducere temporara a ratei sau ceva asemanator...
Incercati sa gasiti client sa preia casa si creditul
cine crezi ca preia o rata care in 2007 era de 800ron iar acum este in jur de 2600ron?si mai sunt inca 20 de ani?nimeni
Cum a crescut asa mult rata? Ce fel de dobanda are creditul? In ce moneda?
franci elvetieni.totusi nu imi poate spune nimeni ce pasi trebuiesc urmati?