Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru cresterea animalelor
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru cresterea animalelor

Buna ziua.Socrul meu detine o microferma cu o suprafata totala de 2200 m2 in componenta careia intra 4 cocini (20 metri lungime/4 metri latime) si un grajd (10 metri lungime/ 4 metri latime). As avea nevoie de sfatul dumneavoastra in ceea ce priveste accesarea de fonduri europene, mai exact pentru ce masura putem aplica si care ar fi costurile preliminarii demararii acestui proiect. Specific ca ne dorim modernizarea acestei ferme, pentru inceput axandu-ne pe cresterea de animale( porcine, bovine, caprine). In aceiasi masura ma intereseaza cum ar fi mai bine pentu accesarea de fonduri sa figureze aceasta microferma pe numele sotului meu ( prin act de vanzare-cumparare, prin mostenire, prin donatie).Sotul meu are 32 ani si studii superioare dar nu in domeniul agricol. Multumesc!
Va este de folos sa cititi masura 121 a PNDR
[ link extern ] /
[ link extern ]

Anul acesta nu mai este prevazuta lansarea acestei masuri, dar trebuie sa fiti in tema si sa studiati din timp conditiile pe care trebuie sa le indepliniti, pana la o noua lansare, daca nu s-au epuizat fondurile.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari