Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general transfer sold 447
Discuție deschisă în Contabilitate în general

transfer sold 447

buna ziua,
am observat un lucru,contabila dinaintea mea a trecut timbrul verde pe contul 447 si nu pe 446. intrebarea mea este: pot transfera soldul pe 446 si sa inchid cu 635 lunar?
inregistrarile acestea au fost facute de la inceputul anului.
Da puteti face aceasta operatiune, dar am o intrebare: contul 447 nu l-a inchis cumva cu un cont de cheltuieli? Daca are sold este OK, daca nu are, faceti dvs. inregistrarea corecta de la momentul preluarii.
447 "timbru verde " a fost creat la 01.01.2012 si nu a fost inchis si are sold final.
multumesc frumos