avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general transfer sold 447
Discuție deschisă în Contabilitate în general

transfer sold 447

buna ziua,
am observat un lucru,contabila dinaintea mea a trecut timbrul verde pe contul 447 si nu pe 446. intrebarea mea este: pot transfera soldul pe 446 si sa inchid cu 635 lunar?
inregistrarile acestea au fost facute de la inceputul anului.
Cel mai recent răspuns: ziuliana , utilizator 10:38, 19 Iulie 2012
Da puteti face aceasta operatiune, dar am o intrebare: contul 447 nu l-a inchis cumva cu un cont de cheltuieli? Daca are sold este OK, daca nu are, faceti dvs. inregistrarea corecta de la momentul preluarii.
447 "timbru verde " a fost creat la 01.01.2012 si nu a fost inchis si are sold final.
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conturile 117 si 471 Enea Petra Enea Petra In anul 2008, s-a inregistrat in contul 471 o suma X, dar se regaseste si in prezent in balanta, contul 471 nefiind inchis. Se poate inregistra in anul 2012, ... (vezi toată discuția)
Impozit pe cladiri luciapap luciapap Buna ziua.Am doua chitante: 1.pe care scrie taxa timbru 635=446 446=531 ? 2.impozit pe cladiri 635=446; ... (vezi toată discuția)
Cont contabil NNorbert NNorbert Buna ziua Am urmatorul caz, in hala noastra de productie se construieste un birou mic pentru gestionar, intrebarea mea ar fi de exemplu materialele de ... (vezi toată discuția)