Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii FLUTURAS SALARIU
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

FLUTURAS SALARIU

Buna ziua,

Am incercat sa obtin un credit bancar, in conditiile in care eu, lucrand intr-un salon de infrumusetare, am un salariu mimim pe cartea de munca, si evident bonusurile in functie de incasari si vanzari, de care stie toata lumea.Am primit de la contabil fisa fiscala pe anul trecut, adeverinta de venit cu salariul fix(minim pe economie), cumulat cu bonusurile lunare.Mai exact se ajunge la un salariu de 1840 ron/ luna.
Ulterior, mi-au solicitat de la banca fluturasul de salariu, insa pe acesta, nu sunt trecute si bonusurile de care spuneam, ci doar venitul minim de care spuneam(cel legal). Nu cred ca voi obtine creditul, daca merg cu acest fluturas, si nu stiu daca potsa o rog pe contabila sa il recompleteze cumulat cu celelalte venituri...ca si adeverinta de salariu.

delcaru, utilizator
Pe fluturas trebuie sa apara toate sporurile din luna.
Bonusul despre care pomeniti nu este un venit cu caracter permanent,astfel sunt luni cand realizati acest bonus,luni cand nu realizati bonus.si logic nu apare pe fluturasul de salariu decat in luna cand se realizeaza.Prezentati la banca un fluturas de salariu in care ati primit bonus si acesta s-a reflectat in venitul dvs....