Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... contestare certificat medico legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

contestare certificat medico legal

Se poate contesta un certificat medico-legal a partii vatamate ca urmare a unei lovituri suferite la cap in timpul unui accident auto?Nu stiu care este perioada lui, ceea ce stiu insa, este ca ele exista.In cazul meu sunt 2 variante:
- ori s-a dat cu 1-2 zile dupa producerea accidentului
- ori s-a dat imediat cand partea vatamata a solicitat imediat serviciul de ambulanta 112, persoana respectiva prezentandu-se urmatoarea zi la serviciu, apoi intrand in concediu medical,probabil pe baza certificatului medico-legal.
Ce sfaturi imi recomandati daca sunt actionat in instanta pentru vatamare corporala?Va multumesc!
angajati un avocat penalist.