avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cod fiscal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cod fiscal

Stie cineva sa-mi spuna daca la microintreprinderi (SRL pe venit 3%) mai este obligatoriu minim un angajat?
Va multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 18:11, 22 Iulie 2012
Pentru a beneficia de acest statut trebuie sa aveti minim un angajat indiferent de timpul lucrat de acesta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul cod fiscal 2015 CatalinCorozanu CatalinCorozanu Buna ziua, tin sa precizez de la inceput ca sunt administrator si asociat unic de SRL-D, si totusi nu cunosc toti termenii juridici. Intrebarea 1: Conform ... (vezi toată discuția)
Ce conditii trebuiesc indeplinite pentru pastrarea statutului de microintreprindere (impozit pe venit) ? mihai_pirjol mihai_pirjol Buna ziua, am cateva nelamuriri referitoare la pastrarea statului unei microintreprinderi ca platitoare de impozit pe venit. Conform Cod Fiscal ... (vezi toată discuția)
Trecerea de la societate platitoare pe profit la microintreprindere cu impozit de venit Luca Ileana Luca Ileana Salut. In noiembrie 2009 mi-am infiintat o firma srl platitoare de impozit pe profit si neplatitoare de tva. vreau sa trec aceasta firma la ... (vezi toată discuția)