Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj dupa indemnizatia de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj dupa indemnizatia de crestere a copilului

buna ziua! am un copil care luna aceasta a implinit 2 ani,am primit indemnizatie de crestere datorita faptului ca eram studenta la zi (facultatea am terminat-o anul trecut),nu am avut un loc de munca inainte de a ramane insarcinata sau inainte de facultate.pot beneficia de somaj dupa aceasta perioada de crestere a copilului, pana imi voi gasi un loc de munca? va multumesc!
1. Trebuia sa va inregistrati la Agentia de Somaj imediat dupa ce ati absolvit facultatea, in maximum 60 de zile de la absolvire (chiar daca atunci erati in CCC).

2. Incercati la Agentia de Somaj de care apartineti cu domiciliul sa vedeti daca se mai poate face ceva.