avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna - divort in concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna - divort in concediu crestere copil

as avea o intrebare,sunt casatorita iar sotul meu e in concediu pt crestere copil de 1 an si 9 luni.as dori sa divortez,ce se intampla in acest caz copilul avand doar 1 an si 9 luni?pierd banii sau e posibil ca copilul sa ramana la el?
va rog sa-mi raspundeti,va multumesc

Alte discuții în legătură

Divort si indemnizatie crestere copil gabitza2010 gabitza2010 buna ziua.sunt casatorita de 2 ani jum,am luat indemnizatie pt crestere copil pana la 1an si o luna,apoi a trecut sotul pe numele lui avand probleme la servici ... (vezi toată discuția)
Divort andreeala andreeala Buna,am o intrebare si va rog sa ini raspundeti. Sunt casatorita de aproximativ un an,am o fetita de 8 luni dar relatia mea cu sotul este un dezastru. Sotul ... (vezi toată discuția)
Pot sa-mi ia sugaru de 2 luni daca divortez mikiank mikiank buna ziua!am si eu o problema nu prea ma mai inteleg cu sotul meu si as vrea sa stiu dak el ar putea sa imi ia fata de 2 luni dak s-ar ajunge la divort.tin sa ... (vezi toată discuția)