avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Neindeplinire termeni contractuali vanzare cumparare ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Neindeplinire termeni contractuali vanzare cumparare teren din partea promitentului vanzator

Buna ziua,

am incheiat un antecontract de vanzare cumparare, eu fiind cumparator.
Promitentul vanzator nu a dus la indeplinire obligatiile contractuale, iar perioada de valabilitate a contractului a expirat.
Va rog sa ma ajutati cu formularea ce trebuie intocmita catre tribunalul caruia trebuie sa ma adresez pentru a duce la sfarsit contractul, prin recuperarea datoriilor, in speta de fata dublul valorii contractului.

Multumesc,
Ultima modificare: Miercuri, 25 Iulie 2012
pschintee, utilizator
Cel mai recent răspuns: pschintee , utilizator 14:22, 30 Iulie 2012
doriti sa va facem cererea?
ne trebuie antecontractul...
multumesc anticipat. cum sa vi-l pun la dispozitie?
revin cu cererea de mai sus.

Cu respect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este titlu executoriu promisiunea bilaterala de vinzare cumparare- autentica? br_nicku br_nicku Am o mare dilema! #-o Am calitatea de promitent cumparator intr-o Promisiune bilaterala de v/c , incheiata in fata unui notar public. Am ... (vezi toată discuția)
Pamant cumparat, acte neperfectate din cauza vanzatorului silvia77 silvia77 Buna ziua. Am cumparat pamant, l-am achitat integral in prezenta notarului dar actele nu s-au putut perfecta pentru ca vanzatorul nu a facut cadastru si ... (vezi toată discuția)
Nerespectarea antecontractului de vanzare-cumparare IronMemo IronMemo Buna dimineata.Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns. In data de 04.05.2015 am semnat un antecontract cu respectivul vanzator ,la care eu am ... (vezi toată discuția)