Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Neindeplinire termeni contractuali vanzare cumparare ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Neindeplinire termeni contractuali vanzare cumparare teren din partea promitentului vanzator

Buna ziua,

am incheiat un antecontract de vanzare cumparare, eu fiind cumparator.
Promitentul vanzator nu a dus la indeplinire obligatiile contractuale, iar perioada de valabilitate a contractului a expirat.
Va rog sa ma ajutati cu formularea ce trebuie intocmita catre tribunalul caruia trebuie sa ma adresez pentru a duce la sfarsit contractul, prin recuperarea datoriilor, in speta de fata dublul valorii contractului.

Multumesc,
pschintee, utilizator
doriti sa va facem cererea?
ne trebuie antecontractul...
multumesc anticipat. cum sa vi-l pun la dispozitie?
revin cu cererea de mai sus.

Cu respect.