Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita; sechestru bunuri
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita; sechestru bunuri

Bine v-am gasit,
Am un credit de nevoi personale de cca. 30.000 lei si un card de credit de 3.000 lei.
Am platit rate cca. 3 ani si datorita situatiei financiare nu am putut continua.
Din salariul meu de 800 lei s-a stabilit o retinere de 250lei pentru cardul de credit, pe care ii platesc de 6 luni.
Acum am primit somatie de executare silita cu termen de plata 1 ZI pentru creditul de 30.000 lei. Nu am nimic pe numele meu si locuiesc la gramada cu 3 familii.
Ce pot risca sa mi se intimple si daca maine chiar vin executorii sa-mi ia tv, frigider, etc.?
Va multumesc anticipat.
Ce sa patiti?
Ceea ce ati zis si dvs...insa nu va lua frigiderul efectiv...il va indisponibiliza doar...
Probabil ca nu se va intampla nimic deosebit daca nu ati comis nicio infractiune...