avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita; sechestru bunuri
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita; sechestru bunuri

Bine v-am gasit,
Am un credit de nevoi personale de cca. 30.000 lei si un card de credit de 3.000 lei.
Am platit rate cca. 3 ani si datorita situatiei financiare nu am putut continua.
Din salariul meu de 800 lei s-a stabilit o retinere de 250lei pentru cardul de credit, pe care ii platesc de 6 luni.
Acum am primit somatie de executare silita cu termen de plata 1 ZI pentru creditul de 30.000 lei. Nu am nimic pe numele meu si locuiesc la gramada cu 3 familii.
Ce pot risca sa mi se intimple si daca maine chiar vin executorii sa-mi ia tv, frigider, etc.?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:51, 25 Iulie 2012
Ce sa patiti?
Ceea ce ati zis si dvs...insa nu va lua frigiderul efectiv...il va indisponibiliza doar...
Probabil ca nu se va intampla nimic deosebit daca nu ati comis nicio infractiune...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz? popalucian popalucian Buna seara. Astazi am aflat ca BEJ Tudorache Catalin Andrei mi-a pus preoprire pe cardul de salariu ( cardul e blocat). Din cate stiu pot opri doar 33% din ... (vezi toată discuția)
Executare silita marapricopie marapricopie buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea situatie, in urma cu aproximativ 10 ani am luat un credit de nevoi personale de la bancpost, in decembrie am intarzaiat ... (vezi toată discuția)
Credit restant stefan19862011 stefan19862011 buna seara am luat un credit in 2007 de la o banca in valoare de 30.000lei am platit acel credit timp de 2 ani iar din 2009 nu am mai putut plati ... (vezi toată discuția)