avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii de asigurari sociale datorate de ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii de asigurari sociale datorate de Asociatiile de proprietari

Va rog frumos cineva sa ma ajute sa-mi raspunda ce taxe trebuiesc platite catre stat , de catre Asociatiile de proprietari !:hm:
Cel mai recent răspuns: monikatrusca , utilizator 09:18, 27 Iulie 2012
Pe avocatnet a aparut un material proaspat si complet cu privire la obligatiile privind retinerea impozitului pe venit si a contributiilor sociale in cadrul asociatiilor de proprietari.
www.avocatnet.ro/content/art...

Pe dresa urmatoare gasiti siatematizarea acestor intr-un tabel:
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

Acestea au fost reluate pe forum in sectiunea alocata asociatiilor de proprietari pe care o puteti accesa aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Vineri, 27 Iulie 2012
Adriantot, moderator
Multumesc frumos pentru raspuns , problema mea era ca s-a spus ca de la 1 iulie 2012 pentru fiecare angajat cu conventie civila trebuie platite contributiile de asigurari sociale si cele de sanatate indiferent daca este pensionar sau nu , sau daca mai lucreaza altundeva si cu carte de munca .
Va multumesc frumos dl.Adrian ! O zi buna va doresc
=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatii fiscale decla 1 iulie 2012 matei5 matei5 presedintele asociatiei de proprietari angajat pe baza de contract de mandat ce oligatii fiscale are de la 1 iulie 2012 daca este angajat si la alta firma pe ... (vezi toată discuția)
Obligatiile fiscale ale asociatiilor de proprietari catre stat elga50 elga50 Cititi acest articol aparut in data de 13.07.2012 pe site-ul ... (vezi toată discuția)
Inscrierea privilegiului imobiliar Adriantot Adriantot Acum vreo doua saptamani spuneam intr-o alta discutie ca am planificat inscrierea privilegiului imobiliar pentru un apartament cu restante. Nu mai facusem ... (vezi toată discuția)