Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii de asigurari sociale datorate de ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii de asigurari sociale datorate de Asociatiile de proprietari

Va rog frumos cineva sa ma ajute sa-mi raspunda ce taxe trebuiesc platite catre stat , de catre Asociatiile de proprietari !:hm:
Pe avocatnet a aparut un material proaspat si complet cu privire la obligatiile privind retinerea impozitului pe venit si a contributiilor sociale in cadrul asociatiilor de proprietari.
www.avocatnet.ro/content/art...

Pe dresa urmatoare gasiti siatematizarea acestor intr-un tabel:
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

Acestea au fost reluate pe forum in sectiunea alocata asociatiilor de proprietari pe care o puteti accesa aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Adriantot, moderator
Multumesc frumos pentru raspuns , problema mea era ca s-a spus ca de la 1 iulie 2012 pentru fiecare angajat cu conventie civila trebuie platite contributiile de asigurari sociale si cele de sanatate indiferent daca este pensionar sau nu , sau daca mai lucreaza altundeva si cu carte de munca .
Va multumesc frumos dl.Adrian ! O zi buna va doresc
=D>