Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrabare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrabare

Buna ,
am o cunostinta care este presedinte de asociatie , dar vrea sa demisioneze din functie din cauza unor probleme medicale!intrebarea mea este : Cum se procedeaza si cui trebuie sa ii adreseze cererea de demisie ??? Angajarea este facuta prin contract ITM. mai adaug ca persoana in cauza este pensionar!
Va multumesc
Isi depune demisia din functia de membru al comitetului si cea de presedinte si are motiv de incetare C.M.