Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie intretinere pe perioada vacantei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie intretinere pe perioada vacantei

Daca minorul este plecat timp de 1 luna la parintele cu care nu locuieste in mod statornic, parintele mai trebuie sa achite pensia pe perioada respectiva?
Da, pensia de intretinere in favoarea minorului se achita lunar, inclusiv in perioada de vacanta cand minorul se afla in programul de vizita la celalalt parinte.