Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozitare salariu extern
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozitare salariu extern

Buna ziua. As vrea sa-mi spuneti va rog, daca un cetatean romancare este angajat legal in germania ( angajator german, contract incheiat acolo ), in momentul virarii salariului in cont (romania ), dupa ce au fost platite toate taxele catre statul german, aceste sume intrate in tara sunt impozitate ca venituri ?
Multumesc
Nu mai sunt impozitate inca o data. Exista tratate de evitare a dublei impuneri, pe langa reglementarile europene.