avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cazier judiciar- cum pot sa aflu daca am fost ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cazier judiciar- cum pot sa aflu daca am fost condamnat?

Bunaziua ! Am fost cercetat penal si nu cunosc daca am fost condamnat sau nu . Cum pot afla daca am cazier sau nu ? Multumesc anticipat !
Depinde de situaţie. Aţi putea afla ,prezentându-vă să solicitând eliberarea unui certificat de cazier judiciar.
Dacă însă aţi fost judecat în lipsă şi vă sustrageţi de la o potenţială pedeapsă puteţi fi prins şi arestat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns urgent,va rog! monalisaalina monalisaalina Buna ziua,am marea rugaminte sa imi spuneti,daca in 1996 a existat o infractiune comerciala pt care s0a dat o pedeapsa de 3 ani cu suspendare,acum in 2010 daca ... (vezi toată discuția)
Hello!! as dori un raspuns urgent, va rog! Dragut Loredana Dragut Loredana un grup de 4 baieti au fost prinsi pentru plasare de bancnote false, mai precis una sg de 100 de lei..au fost arestati pe sectie pana la proces..unde ... (vezi toată discuția)
Reabilitarea marili42 marili42 am avut o condamnare cu suspendare in anul 1995 de 1an si 3luni pentru furt ,vreau da stiu daca am cazierul curat acum , mentionez ca nu am mai facut nici o ... (vezi toată discuția)