Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Probleme cu credit..............
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Probleme cu credit..............

Am luat un credit de nevoi personale cu ipoteca acum 6 luni.mi-a venit de la banca o instintare ca valoarea creditului de ramb pe luna aproape s-a dublat.Se poate asa ceva???
Pana la cat pot ei sa dubleze dobanda>???Si as dori si o baza legala
Mersiii .............................................
creditul este luat de dumneavoastra sau sunteti garant?
este luat de mine pe numele meu
Daca creditul este luat de catre dumneavoastra, obligatia de plata a acestuia va apartine. Cred ca ar trebui sa vorbiti cu cei de la firma de recuperari si sa gasiti o modalitate cat mai acceptabila de a achita creditul. Dobanzile si penalitatile in acest caz sunt destul de mari....
Da, negociati cu ei, stabiliti o esalonare etc.
Intre timp, poate obtineti vreo recunoastere in scris de la prieten...