Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Documente vamale export
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Documente vamale export

Unde pot gasi mai detaliat despre toate aceste documente vamale? Un site, un ziar, o revista, orice mi-ar fi de folos. Multumesc.
Incearca pe adresa: office@kamarom.ro
Iti vor raspunde la intrebarile pe care le ai.

selena666 a scris:
>Unde pot gasi mai detaliat despre toate aceste documente vamale? Un site, un ziar, o revista, orice mi-ar fi de folos. Multumesc.
incearca la camera de comert din orasul tau la biroul de consiliere import/export
bineinteles contra cost
documentele de export difera in functie de bunurile exportate , de persoana fizica sau juridica care le exporta
daca exista vama de interior in judet , mergi si intraba un comisionar vamal , care intocmeste declaratie vamala de export

eu lucrez in domeniu
daca te pot ajuta cu ceva scrie-mi la ancac9@hotmail.com