avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Documente vamale export
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Documente vamale export

Unde pot gasi mai detaliat despre toate aceste documente vamale? Un site, un ziar, o revista, orice mi-ar fi de folos. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: anca9 , utilizator 15:49, 1 Aprilie 2005
Incearca pe adresa: office@kamarom.ro
Iti vor raspunde la intrebarile pe care le ai.

selena666 a scris:
>Unde pot gasi mai detaliat despre toate aceste documente vamale? Un site, un ziar, o revista, orice mi-ar fi de folos. Multumesc.
incearca la camera de comert din orasul tau la biroul de consiliere import/export
bineinteles contra cost
documentele de export difera in functie de bunurile exportate , de persoana fizica sau juridica care le exporta
daca exista vama de interior in judet , mergi si intraba un comisionar vamal , care intocmeste declaratie vamala de export

eu lucrez in domeniu
daca te pot ajuta cu ceva scrie-mi la ancac9@hotmail.com

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Livrare de bunuri catre nigeria adrianabresug adrianabresug va rog sa ma ajutati cu un raspuns .o societate din romania doreste sa vanda produs finit catre nigeria .cum se factureaza cu tva sau fara ?operatiunea este o ... (vezi toată discuția)
Documente export confectii metalice / produse industriale in republica moldova Ares-3 Ares-3 Pun intrebarile pentru o firma care poate vinde confectii metalice / produse industriale (asa a zis, asa scriu :) ) in Republica Moldova: stie cineva ce ... (vezi toată discuția)
Import china Claudiu Dinu Claudiu Dinu Buna ziua. As dori un sfat cu privire la importul de usturoi, ciuperci si alte produse de acest gen din China, sau daca ma puteti indruma unde sa ma interesez ... (vezi toată discuția)