Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit teren agricol 2012
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit teren agricol 2012

La 24.07.2012 am semnat titlul de proprietate pentru terenuri arabile extravilane din doua comune din jud. Neamt. Locuiesc in Bucuresti ; cum pot efectua declaratiile si platile fara sa ma deplasez acolo (cca. 350 km) ? Ce termene de plata sunt din momentul declaratiei ? Multumiri anticipate !
Declaratiile trebuie depuse in termen de 30 de zile de la data dobandirii, adica pana pe data de 24.08.2012.
Puteti sa le depuneti si prin posta- cu confirmare de primire- o copie legalizata dupa titlul de proprietate , buletin/carte de identitate(pentru toti coproprietarii daca este cazul) si declaratia tip ITL 003.

[ link extern ]

Acesta este model ITL003
[ link extern ]

Plata la fel puteti sa o efectuati prin posta dar trebuie sa cunoasteti codul de identificare fiscala al primariei banca (trezoreria orasului/ municipiului) si contul in care trebuie sa virati banii.
carmen01011958, moderator