Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale POPRIRE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

POPRIRE

BUNA ZIUA,
PRIN EXECUTOR AM POPRIT CONTURILE UNEI S.R.L., CARE SI-A SISTAT ACTIVITATEA PRIN BANCA, NEPUTAND ASTFEL SA RECUPEREZ SUMA RESPECTIVA. ACEASTA S.R.L. ARE CA ASOCIAT UNIC O S.A. POT PUNE POPRIRE PE CONTURILE ASOCIATULUI UNIC? CE PROCEDURA TREBUIE FACUTA?
MULTUMESC.
nu puteti executa silita asociatul unic in lipsa atragerii raspunderii personale a acestuia.
iar acest lucru se poate face numai in baza legii insolventei.