Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general raportare sem.30.06.2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

raportare sem.30.06.2012

O SC., la 30.06.anul precedent nu a depus raportare semestriala neavand obligativitatea ( CA < 35.000 euro). Acum ,la 30.06.2012 soc.are obligatia intocmirii raportarii semestriale.
In acest caz, daca nu exista raportare sem. anul precedent, ce se trece la raportarea de anul acesta, la F 20 col.1 si la Date Informative col.1 (30.06.2011) ?
Nimic?
Multumesc.
Treceti datele de la 30.06.2011 din balanta.
Este sigur acest lucru ? Bilanturile depuse nu trebuie sa aiba continuitate ? Daca nu am depus in anul precedent si acum completez din balanta e ca si cand as fi depus la sem an precedent sau as fi avut obligativitatea. Nu e mai corect sa nu completez ,fapt care reflecta ca nu am depus an anterior ?
Nu sunt sigura cum este corect.As vrea sa stiu cum este corect din punctul de vedere al celor de la finante.Rog pe cineva care intampina aceeasi situatie ca si mine si a aflat (depus pentru anul acesta),concret, sa-mi spuna si mie.
Multumesc.