Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs

Daca intr-un proces una din parti face recurs. Poate acea parte renunta la recurs pentru ca decizia sa devine definitiva si irevocabila?
Desigur, retragerea caii de atac este pe deplin posibilă. Retragerea recursului declarat se poate face pana la inchiderea dezbaterilor la instanta de recurs

Se achieseaza la hotararea primei instante.