Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Montare instalatie aer conditionat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Montare instalatie aer conditionat

buna ziua ....
asi fi si eu inresesat sa mi deschid o "afacere" in domeniul instalatii frigorifice dar am cautat pe net si nu prea am gasit cine stie ce....ma puteti ajuta si pe mine
as fi interesat mai mult sa stiu cum fac sa pot oferi garantie imediat dupa ce am montat sau verificat o instalatie de AC. Multumesc anticipat
garantia o oferiti printr-un document numit "certificat de garantie" in care declarati perioada pentru care garantati buna executie (6 luni, 12 luni).
in aceasta perioada de garantie trebuie sa inlocuiti piesele defecte, piese care au si ele garantie.
Pentru a putea oferi garantie serviciilor prestate de dvs,initial trebuie sa obtineti autorizare pentru aceasta activitate
ynocentta a scris:

Pentru a putea oferi garantie serviciilor prestate de dvs,initial trebuie sa obtineti autorizare pentru aceasta activitate

banuiesc ca "afacerea" la care @lucianmax20 face referire se va desfasura in mod "legal" ceea ce presupune infiintarea unei societati pentru prestarea activitatii in cauza. adica sa aiba un cod CAEN ptr activitatea respectiva. nu este necesara o autorizare speciala pentru desfasurarea acestei activitati, de la ISCIR sau alta autoritate.