avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Montare instalatie aer conditionat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Montare instalatie aer conditionat

buna ziua ....
asi fi si eu inresesat sa mi deschid o "afacere" in domeniul instalatii frigorifice dar am cautat pe net si nu prea am gasit cine stie ce....ma puteti ajuta si pe mine
as fi interesat mai mult sa stiu cum fac sa pot oferi garantie imediat dupa ce am montat sau verificat o instalatie de AC. Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 14:00, 1 August 2012
garantia o oferiti printr-un document numit "certificat de garantie" in care declarati perioada pentru care garantati buna executie (6 luni, 12 luni).
in aceasta perioada de garantie trebuie sa inlocuiti piesele defecte, piese care au si ele garantie.
Pentru a putea oferi garantie serviciilor prestate de dvs,initial trebuie sa obtineti autorizare pentru aceasta activitate
ynocentta a scris:

Pentru a putea oferi garantie serviciilor prestate de dvs,initial trebuie sa obtineti autorizare pentru aceasta activitate


banuiesc ca "afacerea" la care @lucianmax20 face referire se va desfasura in mod "legal" ceea ce presupune infiintarea unei societati pentru prestarea activitatii in cauza. adica sa aiba un cod CAEN ptr activitatea respectiva. nu este necesara o autorizare speciala pentru desfasurarea acestei activitati, de la ISCIR sau alta autoritate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De când mi-am instalat centrala termică de apartament, reviziile care se fac din doi în doi ani au fost... doar pe hârtie. as vrea să mă lămuresc: în ce constă cu adevărat acea revizie? Unneinformat Unneinformat Buna ziua. De cand mi-am instalat centrala termica de apartament, reviziile care se fac din doi in doi ani au fost... doar pe hartie. Adica, se uitau cand a ... (vezi toată discuția)
Fisa post rsvti-st rrramor rrramor Ma poate ajuta cineva, va rog, cu fisa de post a unui angajat pe functia RSVTI? multumesc (vezi toată discuția)
Autorizare iscir katica katica Societatea care are ca obiect de activitate secundara CAEN 4322-Lucrari de instalatii sanitare,de incalzire si de aer conditionat trebuie sa fie ... (vezi toată discuția)