Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Arenda cf L16/1994
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Arenda cf L16/1994

Buna ziua!

Poate fi considerat valid un contract de arendare incheiat intre un consiliu local (CL) si o persoana juridica, in luna mai 2011 ?
Imi este neclar daca un CL poate avea calitatea de arendator, conform legii 16/1994 si daca pasunea poate fi data in arenda de catre un CL.

Multumesc anticipat pentru raspuns!
Da, CL poate avea calitatea de arendator