Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... contract de arendare prelungit
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

contract de arendare prelungit

Buna ziua.Am un contract de arendare pasune in zona extravilana cu Primaria localitatii mele .Contractul este incheiat in 2010.Am respectat toate punctele de la capitolul raspundere arendas.In schimb arendatorul nu m-a anuntat cu un an inainte refuzul de a prelungi contractul care a incetat in decembrie 2014.(prevedere stipulata in contract).Cu 20 zile inainte de data incetarii,am depus cerere de prelungire,mentionand ca am respectat contractul si ca sunt inscris cu acest teren la APIA,eu avand 400 oi mame si 20 de vaci.Primaria mi-a trimis o adresa ,o hartie fara nr.de inregistrare,fara data in care imi spune sa astept ca la proxima sedinta de Consiliu Local se va lua o hotarare.Spuneti-mi ce pot face?Contractul este facut pe baza Legii 16/1994 care s-a abrogat in 2011.V a multumesc din suflet.
Sa asteptati raspunsul primariei ai in functie de acest raspuns va adresati Prefecturii chiar si instantei.
Multumesc.Dar ce raspuns sa mai astept ca ei au trimis deja o adresa fara nr de inregistrare si fara data care nu poate fi un reper pentru "proxima sedinta".M-am gandit sa le trimit po sesizare prin care sa solicit un respuns adevarat si legal si apoi ...nu stiu.Ca animalele nu stiu de birocratie.Multumesc mult.buna idee cu prefectura.