Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Jocurile de noroc.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Jocurile de noroc.

Buna , as avea o dilema,daca x si y se joaca carti pe tigari intr'un anumit bar,si ii prinde politia,pot pati ceva pentru faptul ca au jucat pe tigari,telefon sau orice altceva,inafara de bani? am cautat mai mult raspunsuri la intrebarea asta dar nu am gasit niciunde,asa ca ajung tot la voi:D.
Ar raspunde cei din bar...
Totusi...de la tigari la telefon poate fi o mare difenta...
Se joaca pe telefoane din anii 2000 ? ( telefoanele mai noi inseamna baxuri de tigari...)
Sa nu apara probleme si cu contrabanda...

Daca se joaca pe bete de chibrite nu cred ca ar exista probleme.
au jucat pe telefon doar asa de plictiseala,sau mai mult doar teoretic nu si practic,telefon a fost returnat imediat dupa incheierea jocului proprietarului,deoarece cei 2 sunt prieteni.
si presupun ca pentru chestia asta trebe plangerea partii vatamate pentru inceperea urmaririi penale,nu? nu cred ca porneste din oficiu.
Nu constituie infractiune faptul ca doua persoane, ocazional, desfasoara o astfel de activitate.
Totusi, avand in vedere varsta, nu crezi ca ai cam multe probleme sau nelamuriri: talharie, jocuri de noroc, act sexual cu un minor?
ContSters178374, utilizator