Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Agent Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Agent Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare

Cum pot deveni agent AEGRM?
Comisia Nationala a Valorilor Mobiliare este institutia care autorizeaza agenţii, persoane juridice sau organizatii fara personalitate juridica. Pentru autorizare, trebuie sa depuneti la departamentul specific al Comisiei Nationale, o cerere insotita de documentele prevazute in Regulamentul nr. 12/3 din 7 august 2006 pentru autorizarea agenţilor în baza Legii nr. 32/2006 privind obligaţiunile ipotecare.
Conditii si documente necesare autorizarii: [ link extern ]
L.C.
Laura Ciobeica, moderator