Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua

Buna ziua,

Va rog, in cadrul Biroului Resurse Umane pot activa si consilierii juridici ai societatii. Precizez ca aceastia desfasoara o cu totul alta activitate decat cea specifica resurselor umane?

Multumesc
Activitatea consilierilor juridici este reglementata de Legea 514 din 2003.Daca desfasoara activitate in cadrul compartimentelor de resurse umane in mod normal trebuiesc angajati pe functii asimilate si nu de consilier juridic
georgettegan a scris:

...Daca desfasoara activitate in cadrul compartimentelor de resurse umane in mod normal trebuiesc angajati pe functii asimilate si nu de consilier juridic

De unde ati dedus asa ceva si unde este interzis ca un consilier juridic sa nu fie angajat in cadrul compartimentului de resurse umane .. va pot da sute de exemple , contrare afirmatiei facute de dvs.