Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dovada transmitere document
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dovada transmitere document

Buna ziua,

Am de transmis unei persoane juridice o scrisoare prin care solicit raspunsuri la anumite intrebari si as vrea sa stiu ce forma de transmitere a acestui document continind ca niste interpelari pot alege astfel incit sa am dovada pentru instanta ca in interiorul acelui plic se regaseau intrebarile respective?
Pot adauga ca un opis, ceva in care sa scriu un fel de rezumat care sa se intoarca la mine si astfel sa am dovada ca in plicul trimis a fost acel text?
Va multumesc, cu stima,

Costin
Desigur ca este in termen, va multumesc foarte mult.
Stima mea pentru doamnele care mi-au raspuns si care m-au ajutat.
Buna ziua,
In legatura cu scrisoarea recomandata, cu continut declarat, cu confirmare de primire, trebuie sa transmit aceste scrisori unor proprietari conform art.47 alin.4 din Legea nr. 196 / 2018.
Am urmatoarele intrebari:
1. in raspunsul dvs. ati explicat cum se rezolva cu scrisoarea cu continut declarat; ca aceasta scrisoare sa fie si cu confirmare de primire, trebuie ceva in plus?
2. in legatura cu art.47 alin.4 din Legea nr, 196 / 2018, ce se intampla daca proprietarul nu ridica scrisoarea recomandata, cu continut declarat, cu confirmare de primire? se poate tine Adunarea generala a Asociatiei de proprietari?