Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Abuz companie de creditare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Abuz companie de creditare

Am lucrat ca agent la o companie de creditare si acum ceva vreme am cerut de 2 clienti niste bani imprumut, iar acum a a venit unul de la antifrauda si mi-a spus ca trebuie sa platesc imprumuturile clientilor cu tot cu costuri, acestea fiind trecute in deficitul meu. Mi-a spus ca asa e ordinul directorului national de la Bucuresti .De ce ?
Este legal?
Ajutati-ma , ce pot sa fac?
Pot sa-l dau in judecata pe acesta pentru abuz?

Editat de moderator simonette12- motiv pct. 1.2 si pct.2.11 din Regulament
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Incercati sa va angajati avocat pentru a va lamuri.
Cat de normal poate fi sa platiti dvs. un imprumut al altei persoane?
Departamentul antifrauda al acelui IFN sustine ca m-am folosit de calitatea de agent pentru a obtine acei bani si cele doua persoane de la care am imprumutat banii refuza sa mai achite ratele contractelor pana nu le dau banii inapoi.
Nu stiu de ce zic ele asa ceva dar ca sa nu restituie banii pot zice orice.