avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract munca / somaj in Spania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract munca / somaj in Spania

buna ziua ,as vrea sa intreb si eu ceva ,daca am somaj in spania pot sa ma angajez in romania fara sa imi afecteze somajul sau trebuie sa renunt la el .
Cel mai recent răspuns: kevin07 , utilizator 11:33, 12 August 2012
Va trebui sa renunti la somaj ca sa te poti anjaza in Romania!
mersi frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot fi somer in diaspora si administrator in tara?? marinica_br marinica_br am lucrat timp de 6 ani in Spania-Madrid ca si bucatar.....am renuntat la post si am fost bagat in somaj..si momentan beneficiez de somaj 70 % 6 luni de ... (vezi toată discuția)
Cetatenie spaniola-romana Elysa1 Elysa1 Buna seara. As avea cateva nelamuriri,nu stiu la cine sa apelez macar cu un sfat. Imi doresc sa plec in Elvetia la munca, dar din cate am inteles noi romanii ... (vezi toată discuția)
Cartea de munca si ajutorul de somaj mika2010 mika2010 Sunt angajata cu carte de munca ca si asistent social, adica am grija de o femeie in varsta care este bolnava. In acelasi timp am 4 luni pe an un contract de ... (vezi toată discuția)