Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de comision ptr intermediere vanzare fond de ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de comision ptr intermediere vanzare fond de comert

buna ziua,

detin un PFA cu cod CAEN principal 7022 - activitati de consultanta pentru afaceri si management; coduri secundare 7021, 6820, 6831, 6832;

as dori sa intermediez vanzarea-cumpararea fondului de comert a unei societati comerciale, in baza unui comision;

care este modelul de contract pe care as putea merge? este corect dpdv legal sa fac un astfel de contract, avand ca obiect de activitate codurile mai sus amintite/

va multumesc,
Codul pretabil ar fi in opinia mea 4618 - Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, nca. Se poate incheia un contract de intermediere.
multumesc, intr-adevar este un cod potrivit!
unde as putea gasi si eu un contract de intermediere, detin o firma cod CAEN 4618.