Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... bonuri de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

bonuri de masa

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti daca e corect sa mi se retina mai multe bonuri de masa in luna in care am avut concediu medical, adica am avut 4 zile concediu medical si mi-a retinut 7 bonuri de masa,
Va multumesc
Nu este corect. Dar poate ca s-a facut o regularizare cu alta luna cand ati primit in plus.
Numai cei de la resurse umane va pot lamuri.
Numarul de tichete de masa se acorda pentru cel mult numarul de zile lucratoare ale lunii respective, si numai pentru zilele lucratoare din luna in care dvs. a-ti fost prezent la munca, sau un numar de tichete de masa mai mic, in functie de cum este stipulat in contractul colectiv de munca sau regulamentul intern.