Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cumulare pensie cu salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cumulare pensie cu salariu

o salariata indeplineste conditiile de iesire la pensie pt limita de varsta cu 5 septembrie,data la care i se va intocmi si depune dosarul.poate lucra in continuare in baza acceluiasi CIM?mentionez ca societatea este privata.
Nu. CIM va inceta de drept in conditiile art. 56(1) litera "c" din Codul Muncii, republicat, urmand ca ulterior daca se doreste continuarea colaborarii cu acesta se va incheia un nou CIM.