Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale caen transport copii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

caen transport copii

buna ziua! ce e mai bine sa autorizez la o.n.r.c. pt un autobuz ce va transporta, in principal (dar nu exclusiv) copii?
4931 sau 4939?
va multumesc!
Fara discutie - 4939 - Alte transporturi terestre de calatori n.c.a.
In explicatiile acestui cod apare ca include si activitatea de transport cu autobuze scolare, precum si autobuze pentru transportul angajatilor.