Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... divort in apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

divort in apel

Am avut o prima infatisare la apel pe 11 iunie cand am depus si motivele apelului, av intimatului a cerut amanare pt depunere intampinare, urmatorul termen fiind 10 septembrie. Intrebare : ce trebuie sa fac ca sa cer amanare si daca tot atunci pot cere ca la urmatorul termen sa depun concluzii scrise pe langa motivele inaintate si probe cu inscrisuri? Trebuie sa ma prezint sau pot trimite scris o cerere? Cum e mai bine, va rog sa ma ajutati. Va multumesc!
Trebuie sa va prezentati in fata instantei de apel si sa va sustineti apelul, sa propuneti probe, dupa ce mai intai luati cunostinta de intampinarea depusa,in functie de care va puteti formula si eventuale concluzii scrise.
Buna ziua,
Ca sa iau cunostinta de intampinarea depusa, pot cere in 10 septembrie amanare pt asta avand in vedere ca nu am aparator si la urmatorul termen propunere de probe cu inscrisuri? Va multumesc,