Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nume complet in presa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nume complet in presa

Buna ziua,
Este posibil ca un ziar de presa, sa poata scrie un articol cu o persoana invinuita intr-un proces tot numele "intreg"? Nu este vb de o persoana publica.
Este posibil dar nu-i corect deloc.In timpul urmaririi penale,dosarul nu este public.
Dosarul este la judecatorie....Probabil nu m`am exprimat corect...este LEGAL?
Daca a ajuns la instanta,dosarul este public...deci e legal, chiar daca nu suna prea frumos.
ContSters258804, utilizator