Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

Daca am divortat de comun acord fara a face partaj,am impartit bunurile de comun acord dar avem si datorii,nu am facut nici un act am mers pe intelegere dar el nu imi da cota parte din datorii.Mentionez ca divortul s-a pronuntat in 25.06.2012 inca nu am primit sentinta.Intrebarea mea este pot acum sa deschid proces de partaj am vreo sansa sau ce pot face in cazul acesta pentru a-mi recupera banii.
Da, puteti depune actiune de partaj, dupa ce primiti hotararea de divort si o legalizati.
La partaj se impart inclusiv datoriile, asa ca aveti castig de cauza.