Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale plan de afaceri pentru imm-uri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

plan de afaceri pentru imm-uri

Ma intereseaza sa-mi infiintez un srl si am citit ca se pot accesa bani de la stat pentru imm-uri.
1.Pana cand se depune planul de afaceri pentru imm-uri pe anul 2012 ?
2.Daca infiintez un srl-d si nu este aprobat planul de afaceri ce se intampla cu srl-ul?Pot desfasura activitatea si cu un srl-d?
Multumesc!
1. Inca se poate depune planul de afaceri cu conditia esentiala sa aveti infiintat SRL-D.Va informez ca fondul alocat s-a depasit , national, cu 80%, deci nu prea aveti sanse anul acesta.Pregatiti-va pentru urmatoarea lansare,dar fara grija puteti infiinta SRL-D si sa demarati afacerea.
2.Infiintati SRL-D,va inregistrati la OTIMMC din regiunea dvs, demarati activitatea si in 2013, urmariti cu mare atentie de la inceputul anului, site:
[ link extern ] /
Inregistrarea dvs ca SRL_D este valabila in conditiile OUG 6/2011 timp de 3 ani.

succes
Deci,daca am infiintat un srl-d pot functiona cu el de luna aceasta si sa-mi pregatesc un plan de afaceri pe 2013 ?
Este mai convenabil un srl-d decat un srl ca plata taxelor?Care este diferenta de functionare dintre ele?
Multumesc!
Diferenta de functionare nu exista intre cele doua,exista doar facilitati acordate SRL-D.
Taxele sunt aceleasi pana la acordarea AFN.
Va rog sa cititi ordonanta 6/2011, acesta va lamureste absolut toate intrebarile.
Si da, puteti functiona fara nici o problema, chiar sunteti avantajata prin faptul ca la anu'
aveti si experienta.

[ link extern ] -/