Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl-d
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl-d

Pot infiinta 2 SRL-D, unul pe numele meu si unul pe numele sotiei ca mai apoi sa ne asociem pentru un proiect mai amplu?
Cat trebuie sa fie aportul propriu, in cazul in care doresc un credit pentru cei 50%? (in conditiile in care proiectul este aprobat si primesc de la stat 10000 euro)
Dvs. infiintati un SRL_D si sotia alt SRL-D deci nu infiintati dvs 2 SRL-D
Asocierea a 2 SRL-D nu este permisa. decat dupa ce nu mai indepliniti conditiile pentru SRL-D, sau la finele celor 3 ani de functionare.
La art 7 alin 2 din OUG6/2011
[ link extern ] /
Detalii puteti obtine la sediul OTIMMC din zona in care va aflati
Daca alocatia financiara este de maxim 10.000 euro , 50% din valoarea proiectului,diferenta de 50% se solicita bancilor acreditate sa acorde imprumutul , la recomandarea OTIMMC.Acest credit se supune conditiilor bancii la care apelati, deci aportul propriu nu poate fi specificat.
Cititi cu atentie la adresa indicata care sunt beneficiile si obligatiile exprimate in legislatie.