Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma taxi
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma taxi

Detin o masina pe care vreau sa o fac taxi pe parcurs sunt intreresat sa mai cumpar cateva masini dar dupa un anumit timp. Vreau sa imi deschid un SRL si sa angajez 2 soferi in ture. Ce autorizarii si ce acte imi trebui si in ce ordine le pot obtine si unde anume trebuie sa merg? multumesc mult
Primul pas este sa infiintati societatea, dupa care sa va obtineti autorizatiile de functionare de la primarie.