Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... numar ore lucrate lunar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

numar ore lucrate lunar

Buna ziua,

O persoana care are un contract cu norma intreaga, pe perioada nedeterminata mai poate incheia inca unul (in aceleasi conditii - norma intreaga/perioada nedeterminata) la societatea la care este actionar unic?

Pentru o SRL-D cum se stabilesc cei 4 salariati pentru care angajatorul este scutit de CAS? Se considera in ordine cronologica sau se iau cele mai mici 4 salarii?

Multumesc anticipat.

Cristina
Mai poate incheia al 2-lea contract de munca cu norma intreaga daca fizic poate face fata.
Pentru SRL-D care are mai mult de 4 angajati scutirea de contributii sociale o puteti calcula la salariile cele mai mari , dar cu conditia ca aceste salarii sa nu depaseasca cuantumul salarial mediu brut pe economie din anul anterior(2011=2022 lei).
Multumesc pentru raspuns.

O zi frumoasa!

Cristina