Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... schimbare talonului auto dupa casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

schimbare talonului auto dupa casatorie

va rog, spuneti-mi, daca este nevoie sa schimb si talonul auto, daca mi-am schimbat numele dupa casatorie si ce acte am nevoie....Multumesc!!!

Aveti nevoie de:
- cartea dvs. de identitate, original si copie
- cartea de identitate a masinii, original si copie;
- vechiul certificat de înmatriculare;
- taxa (37 lei, la CEC sau BCR)
- fisa de inmatriculare semnata de de dvs.(daca va schimbati si domiciliul, vizata la organul fiscal de la domiciliul actual
- cerere de eliberare a unui duplicat al certificatului de inmatriculare in care veti bifa la motiv Modificare date proprietar:
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...
gi-jane2, moderator
as dori sa stiu daca schimbarea certificatului de inmatriculare este obligatorie sau nu si daca da, ce sanctiuni sunt in caz de ne-schimbare? Daca mi-am schimbat si domiciliul dintr-un judet in altul, pe lamga numele de familie, ce documente am nevoie pentru schimbarea certificatului de inmatriculare? Mentionez ca permisul mi l-am preschimbat.

Va multumesc