avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN intermediere sales medical
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN intermediere sales medical

Salut,

Am si eu nevoie de ajutor in ceea ce priveste alegerea codului CAEN pentru o firma care va intermedia vanzarile pentru o clinica medicala. Practic va fi buffer intre compania medicala si pacienti.
Nu am gasit nimic asemanator pe net, si intrucat as vrea sa imi deschid o microintreprindere cu 3% nu pot include in caen descrierea "consultanta"...
Va rog sa ma ajutati in aceasta speta!

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: cucubau82 , utilizator 18:37, 26 Octombrie 2012
Buna ziua,

Uitati-va in codul CAEN la cap. intermedieri, iar de acolo selectati exact ce tip este necesar. Daca doriti vanzari de anumite produse , vedeti la comert cu amanuntul.
Este vorba de servicii nu produse.

Multumesc frumos.
Am gasit la intermedieri urmatoarele, dar nici una nu are legatura cu ceea ce voi face:
caen 51 - Comert cu ridicata si servicii de intermediere in comertul cu ridicata (cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor)
caen 511 - Activitati de intermediere in comertul cu ridicata
caen 5111 - Intermedieri in comertul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile si cu semiproduse
caen 5112 - Intermedieri in comertul cu combustibili, minerale, si produse chimice pentru industrie
caen 5113 - Intermedieri in comertul cu material lemnos si de constructii
caen 5114 - Intermedieri in comertul cu masini, echipamente industriale, nave si avioane
caen 5115 - Intermedieri in comertul cu mobila, articole de menaj si de fierarie
caen 5116 - Intermedieri in comertul cu textile, confectii, incaltaminte si articole
caen 5117 - Intermedieri in comertul cu produse alimentare, bauturi si tutun
caen 5118 - Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
caen 5119 - Intermedieri in comertul cu produse diverse
Buna, ce cod caen ai folosit totusi la infiinarea firmei, vreau sa fac si eu acelasi lucru?
Merci
Ultima modificare: Vineri, 26 Octombrie 2012
Ares-3, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intermedieri sau consultanta ministru_ ministru_ Buna seara! Imi poate spune cineva daca intermedierile sunt considerate operatii de consultanta si management conform Codului Fiscal sau nu? Daca da imi poate ... (vezi toată discuția)
Activitate srl Am infintat un srl care momentan are doar sediu social si nu are activitate. Pentru a-mi desfasura activitatea pe internet(magazin virtual) trebuie sa am punct ... (vezi toată discuția)
Autorizatii coduri caen 2ntz 2ntz Am tot cautat o lista cu codurile caen care nu necesita niciun fel de autorizatie, si singurul lucru pe care l-am gasit a fost o lista cu niste activitati insa ... (vezi toată discuția)