Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eroare revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eroare revisal

Buna ziua,

Intampin urmatoarea problema, am un angajat cu data 12.04.2012, am transmis revisalul dar se pare ca am ales un fisier gresit, acuma cand am intrat din nou pe inspectiamuncii.ro am observat la raport preluari ca acest salariat nu imi apare in lista respectiva. Am trimis revisalul pentru ca urmeaza sa mai angajez 2 pers de luni si l-am trimis acuma, akma apare inreg si persoana respectiva angajata in aprilie!!!

imi poate spune cineva ce este de facut? Sa merg la ITM sa rezolv problema respectiva? Ce amenzi risc :((
Cred ca data care se ia in calcul este data cand trebuia transmis REVISAL-ul .... intrucat termenul de transmitere este cel tarziu in ziua lucratoare anterioara inceperii activitatii de catre salariatul in cauza.
Doame Ajuta sa fie asa cum ziceti d-voastra, asta ar insemna ca doar o luna mai trbuie sa stau pe "spini". Numa bine d-l freeeelis !!!
Se ia in considerare data respectiva si nu data cand ati transmis-o ..contraventia a fost savarsita imediat dupa trecerea termenului prevazut de HG nr.500/2011 pentru transmiterea c.i.m. pentru un nou angajat.