avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe infintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe infintare firma


Buna ziua,
Imi puteti spune care sunt taxele pentru infintarea unui srl( valoarea lor).

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Flavius1984 , utilizator 18:16, 17 August 2012
O suma exacta nu se poate da, deoarece e in functie de cati asociati sunt, daca veti autoriza activitati, daca va intocmiti singur actele sau aplelati la notar, avocat sau la biroul de asistenta din cadrul Registrului comertului. Pregatiti-va de 1.000-1.500 la care adaugati si capitalul social 200 lei....
Aici gasiti informatiile necesare si pasii pe care ii aveti de parcurs in infiintarea unul SRL:
[ link extern ]
Succes!
Ultima modificare: Vineri, 17 August 2012
ContSters72844, utilizator
In completare:

Puteti sa mai scutiti niste bani (cam 350 lei) si sa redactati actul constitutiv dvs, model gasiti pe site-ul ONRC.
Iar cap. social, ulterior poate fii retras si sa va folositi de bani.

Cu stima.
Ultima modificare: Vineri, 17 August 2012
Flavius1984, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare firma ciprianr ciprianr Buna ziua, Imi puteti spune care sunt pasii pentru infiintarea unei societati care se va ocupa cu achizitii intracomunitare si vanzare? Multumesc, (vezi toată discuția)
Infiintarea unui srl pegas pegas buna seara as dori sa stiu urmatoarele: -pasii care ar trebui urmati pentru infiintarea unui srl,cu toate activitatile permise de lege: -costurile finale ... (vezi toată discuția)
Inregistrare societate tip srl Nina1 Nina1 Ce documente sunt necesare pentru inregistrare sediul societate tip srl? Cu stima (vezi toată discuția)