Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe infintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe infintare firma

Buna ziua,
Imi puteti spune care sunt taxele pentru infintarea unui srl( valoarea lor).

Va multumesc
O suma exacta nu se poate da, deoarece e in functie de cati asociati sunt, daca veti autoriza activitati, daca va intocmiti singur actele sau aplelati la notar, avocat sau la biroul de asistenta din cadrul Registrului comertului. Pregatiti-va de 1.000-1.500 la care adaugati si capitalul social 200 lei....
Aici gasiti informatiile necesare si pasii pe care ii aveti de parcurs in infiintarea unul SRL:
[ link extern ]
Succes!
ContSters72844, utilizator
In completare:

Puteti sa mai scutiti niste bani (cam 350 lei) si sa redactati actul constitutiv dvs, model gasiti pe site-ul ONRC.
Iar cap. social, ulterior poate fii retras si sa va folositi de bani.

Cu stima.
Flavius1984, utilizator