Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Birou credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Birou credite

Am avut un descoperit la o banca.O alta banca a acoperit aceasta suma cu conditia sa trec venitul salarial acolo.S-a facut acest transfer fara sa stiu ca trebuie sa inchid contul( cardul) de la prima banca.Dupa trei ani am vrut sa fac un inmprumut si am aflat ca sunt raportat cu o restanta cumulata pe acest parcurs ,de 97 lei;si ca acum aceasta datorie a fost preluata de catre o firma de recuperare credite.
Ce pot face in aceasta situatie ?
Este abuz ?
Daca ati fi citit ce scris in acel contrat pe care l-ati semnat o data cu acel descoperit de cont, stiati ca o sa va ramana acest cont deschis si ca are comisioane lunare sau anuale.Sa mergeti la banca unde aveti aceea datorie sa achitati si apoi sa faceti inchidere de cont.Nu este nici un abuz din partea bancii, trebuia sa va cunoasteti obligatiile contractuale.