Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... tevi pt caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

tevi pt caldura

locuiesc intr-un apartament in Iasi si am centrala de apartament iar prin camere trec si tevi care alimenteaza apartamentele vecinilor .De ce trebuie sa platesc caldura de care eu nu beneficiez ?Mentionez ca am si izolat tevile .
Nici un proprietar de apartament nu va fi exceptat de Ia obligatia de a contribui Ia plata cheltuielilor comune, ca urmare a renutanii Ia folosirea unei parti din proprietatea comuna, a abandonarii apartamentului ori in alte situatii.
Legea 230/2007 si HG 1588/2007
Este alegerea dumneavoastra pentru a va imbunatatii confortul.
ContSters241232, utilizator