Forum Discuţii juridice Executare silită Suspendarea executarii silite
Discuție deschisă în Executare silită

Suspendarea executarii silite

In cazul in care am formulat cerere privind suspendarea executarii silite , se opreste executarea silita?
Nu. Doar daca vi se admite cererea , se suspenda executarea.
Multumesc, dar abia am depus-o.
Partea adversa ma someaza sa-i achit sumele de bani, altfel porneste executarea silita.
Poate sa ne execute silit sau trebuie sa astepte hotararea instantei? Daca da,in baza carui act normativ?
numai daca instanta de judecata dispune suspendarea executariii. verificati cand aveti termenul de judecata pe dosarul de suspendare. prcedura contestatiei si a suspendarii este prevazuta de 400 cod procedura civila.
Multumesc pt raspuns. Ma ajuta enorm de mult. Partea adversa invocase art. 720^8 CPC. Numai ca eu am facut recurs si suspendarea executarii silite in aceeasi cerere la ICCJ.
Am aflat ca am termen in aprilie 2013. Pana atunci ma poate executa?