Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general situatia admnistrativ-financiara firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

situatia admnistrativ-financiara firma

buna ziua!ma numesc cristina si as vrea sa va adresez o intrebare:eu si sotul meu suntem plecati in strainatate.avem o firma de taximetrie care o conduce prin imputernicire o persoana din ro.cum pot verifica daca aceasta persoana are la zi platite toate contributiile,impozite ,asigurari de sanatate...etc?
Faceti o adresa catre Administratia financiara de care apartineti, iar acestia sunt obligati ca in termen de 45 de zile sa va raspunda.
Termen de raspundere la o petitie de catre o institutie publica este de 30 de zle cu posibilitatea de a se prelungi acest termen cu inca 15 zile, potrivit OG nr.27/2002.